O Firmie

Wszystko zaczęło się w 1990 roku.

Dwoje trzydziestolatków, Anna i Jarosław, teatrologów z wykształcenia, dosłownie zinterpretowało wyzwanie rzucone Polakom przez Leszka Balcerowicza: “bierzcie sprawy w swoje ręce”. W nowej rzeczywistości, o której marzyli jako uczestnicy strajku studenckiego z 1981 roku, miało być wreszcie miejsce dla inicjatywy i wizji ludzi stawiających na własne siły, miejsce dla aktywności, której ramy miał tworzyć jasny, racjonalny rachunek ekonomiczny, z pełną odpowiedzialnością za własne błędy.

Dlaczego właśnie piekarnia?

Zasługę można by przypisać światłym decyzjom władz uczelni, która oboje przed studiami skierowała na obowiązkową praktykę robotniczą w piekarni -socjalistycznym molochu – zaopatrującym w pieczywo miasto Łódź. Można by, gdyby nie fakt, że po miesięcznym okresie poznawania na własnej skórze geniuszu myśli radzieckich konstruktorów kombajnów do chleba i bułek w piekarni na ulicy Elektronowej – podobnie jak inni przymusowi praktykanci – również i oni doznali trwałego “chlebowstrętu”. Z dzisiejszej perspektywy wybór takiego właśnie profilu działalności gospodarczej może świadczyć o wyjątkowej menedżerskiej i rynkowej intuicji Jarosława – autora pomysłu.

Nieznany nikomu w Ciechocinku człowiek ze świata Teatru Telewizji , bez wielkich pieniędzy, doświadczenia , czy choćby przedsiębiorczych przodków napisał i – jak się później okazało – konsekwentnie wcielił w życie niezwykle ryzykowny i trudny biznes plan. Zdobył szeroką wiedzę i praktycznie poznał każdy szczegół trudnej sztuki “miesienia ciasta” i wypieku chleba.

Przez następne lata w Ciechocinku – uzdrowisku znanym ze słonego powietrza i słonych kawałów o kuracjuszach – powstawała i stopniowo rozrastała się firma, do której częstego odwiedzania chcemy Państwa zachęcić.

Znakiem firmowym "POLKORNU" jest nieustanny rozwój, niekończąca się rozbudowa zaplecza produkcyjnego firmy , oferowanego przez nią asortymentu oraz nietypowych form sprzedaży.

Dzięki starym , podpowiedzianym recepturom zapewniamy naszym klientom sentymentalny powrót do krainy dzieciństwa i ….. dobrego smaku.

Wyróżnili nas

Gazele Biznesu

Z przyjemnością ogłaszamy, że POLKORN Piekarnia z Cukiernią Sp. z o.o. została uhonorowana tytułem Gazeli Biznesu po raz piąty! To ogromne wyróżnienie, które potwierdza naszą dynamiczność i stabilność finansową. 

Ranking Gazel Biznesu, publikowany przez renomowany dziennik “Puls Biznesu”, to dla naszej piekarni zaszczyt.

To nie pierwsze wyróżnienie naszej piekarni w rankingu Gazel Biznesu. Nie brakuję również wyróżnień i statuetek.