Witamy Państwa w PIEKARNI-CUKIERNI "POLKORN"
w Ciechocinku

Mapa zasięgu

Wszystko zaczęło się w 1990 roku.
Dwoje trzydziestolatków , teatrologów z wykształcenia, dosłownie zinterpretowało wyzwanie rzucone Polakom przez Leszka Balcerowicza : "bierzcie sprawy w swoje ręce". W nowej rzeczywistości, o której marzyli jako uczestnicy strajku studenckiego z 1981 roku, miało być wreszcie miejsce dla inicjatywy i wizji ludzi stawiających na własne siły, miejsce dla aktywności, której ramy miał tworzyć jasny, racjonalny rachunek ekonomiczny, z pełną odpowiedzialnością za własne błędy.

Dlaczego właśnie piekarnia?
Zasługę można by przypisać światłym decyzjom władz uczelni, która oboje przed studiami skierowała na obowiązkową praktykę robotniczą w piekarni -socjalistycznym molochu - zaopatrującym w pieczywo miasto Łódź. Można by, gdyby nie fakt, że po miesięcznym okresie poznawania na własnej skórze geniuszu myśli radzieckich konstruktorów kombajnów do chleba i bułek w piekarni na ulicy Elektronowej - podobnie jak inni przymusowi praktykanci - również i oni doznali trwałego "chlebowstrętu". Z dzisiejszej perspektywy wybór takiego właśnie profilu działalności gospodarczej może świadczyć o wyjątkowej menedżerskiej i rynkowej intuicji Jarosława - autora pomysłu.
Nieznany nikomu w Ciechocinku człowiek ze świata Teatru Telewizji , bez wielkich pieniędzy, doświadczenia , czy choćby przedsiębiorczych przodków napisał i - jak się później okazało - konsekwentnie wcielił w życie niezwykle ryzykowny i trudny biznes plan. Zdobył szeroką wiedzę i praktycznie poznał każdy szczegół trudnej sztuki "miesienia ciasta" i wypieku chleba.
      Przez następne lata w Ciechocinku - uzdrowisku znanym ze słonego powietrza i słonych kawałów o kuracjuszach - powstawała i stopniowo rozrastała się firma, do której częstego odwiedzania chcemy Państwa zachęcić.

Znakiem firmowym "POLKORNU" jest nieustanny rozwój, niekończąca się rozbudowa zaplecza produkcyjnego firmy , oferowanego przez nią asortymentu oraz nietypowych form sprzedaży.

 • Ponad 150 rodzajów pieczywa : chleba, bułek, ciast i ciasteczek wytwarzamy z szacunkiem dla tradycji z naturalnych surowców - wykorzystując najnowocześniejsze technologie , rozwiązania organizacyjne i logistyczne.
 • Jesteśmy w stanie zadowolić odbiorcę dużego - współpraca z sieciami handlowymi - jak i mały, osiedlowy sklepik , w zasięgu województwa Kujawsko-Pomorskiego
 • Dbamy o zdrowie klienta wdrażając na terenie zakładu normy HAACAP.
 • Dbamy o jego zadowolenie i komfort oferując w jedynej tego typu Pracowni Rzemiosła Piekarskiego ( przy zakładzie na ulicy Widok 46 w Ciechocinku ) chleby pieczone na oczach przyszłego konsumenta z pełnym wglądem w technikę wytwarzania oraz skład surowcowy.
 • Realizujemy indywidualne zamówienia na artystyczne wyroby piekarskie służące podniesieniu rangi oficjalnych i rodzinnych uroczystości .

 • Dzięki starym , podpowiedzianym recepturom zapewniamy naszym klientom sentymentalny powrót do krainy dzieciństwa i ..... dobrego smaku.


  Jarosław Zieliński


  Piekarnia-Cukiernia POLKORN Jarosław Zieliński sp. j. 87-720 Ciechocinek, ul. Widok 46, tel. (54) 283-55-33.
  Copyright ©2007